Geef een reactie

Reacties

1
Geschreven door:bonnie
Op:May 5, 2010 at 13:38

leuk verhaal om te lezen.wel mis ik een stukje ( waar eigenlijk bijna noot over wordt geschreven omdat het niet vaak voorkomt) over mensen met ADD die wel alles op orde hebben, maar TE gestructureerd zijn met alles wat ze doen.mijn huis is TE netjes, ik organiseer TE veel zodat ik van slag ben als anderen mijn plannen in de war schoppen,enz.

2
Geschreven door:Stijn
Op:May 5, 2010 at 21:46

Ja zee van herkenning. altijd al geweten iets is er verkeerd, ergens is er een stekker los. Waar ik mijn hele leven al zoek naar een stopcontact kwam ineens mijn huidige vriendin met de mededeling na 10 keer te hebben moeten zoeken naar de hypotheek akte vruchterkenningsdocument, autosleutels ….. zeg volgens mij heb jij ADD. Tja ik moest er 43 jaar voor worden.

Mooi ongedwongen neer geschreven, heerlijk om te lezen. Trooost….. eindelijk een kapstok, eindelijk kan ik een deur verder, de garderobbe verlaten en de woonkamer in lopen waar ik mijn broeders en zusters in chaos aan, , tref. Al dan niet in schone kleren, te lang haar, ,ik wist toch zeker dat ik een afspraak bij de kapper gemaakt had, vol gehangen met gele reminders, omdat er van die 300.000 gedachten er net niet een bij zit van dat brood dat gehaald moet worden bij de bakker. Nee dat is te standaard. Dat hoofd is veel te druk om mezelf te zien lopen langs Barack Obama de wereldvrede even te regelen tussen lunch en diner.
Ja eindeloze stoet van verwarring. ELke morgen lijkt het alsof er iemand die zorgvuldig inelkaar gelegde puzzel van de avond ervoor weer helemaal door elkaar gegooid heeft. Was die gekleurde of matte sleutel nou van de achterdeur.

Groeten,

stijn

3
Geschreven door:Lindya
Op:May 7, 2010 at 06:39

Heeeeel herkenbaar…maar hier ook soms te gestructureerd met veel dingen,ik wil overal controle over hebben,moet heel veel van mezelf en wil ook veel teveel..
Ik vind veel steun en herkenning op t forum van Karin Windt. Vaak verlang ik naar wat meer rust in mijn hoofd,maar dat lukt me nooit,hoe hard ik ook mijn best doe..dat frustreerd me wel enorm evenals de enorme stemmingswisselingen die ik ervaar…

4
Geschreven door:sanne
Op:May 7, 2010 at 17:09

Fijn die herkenning, en ook ik herken het over-gestructureerde. Vaak zo druk met het aanbrengen van structuur dat ik aan de taken die ik moet doen niet meer toe kom. Denk aan: heel veel To Do-lijstjes. Die steeds opnieuw moeten worden geschreven, want ‘werk mailen’ past niet op een lijstje met ‘oma bellen’ en ’stofzuigen’ of ‘postzegels kopen’.

Helaas passen er weinig woorden in een artikel en is ADD zo gevarieerd en per persoon verschillend door karakter, opvoeding, wat niet al… Dat ik het (heel gestructureerd;-)) eruit had gelaten. Goed dat jullie hieronder daar nog wat over opmerken.

5
Geschreven door:Dirk
Op:May 9, 2010 at 14:45

Ja, veel herkenning. Ik heb 57 jaar (!) in de spiegel van mijn leven gekeken maar het lukte me tot een dikke week geleden niet het patroon te herkennen waarom ik in bepaalde situaties heel succesvol ben - en dus op mijn gemak en ‘in flow’ - en dat ik, terugkijkend, in bepaalde situaties voortdurend (mezelf en anderen) teleurstel.
Mijn zelfdiagnose is een bevrijding, het gaat me helpen mijn leven beter te snappen en niet onnodig opnieuw in dezelfde kuilen te kieperen.
Dat eeuwige twijfelen, als het om mijn eigen situaite gaat, tussen onder- of overreageren en dan de kluts kwijtraken en weer een vraag niet afmaken.

6
Geschreven door:harm
Op:May 10, 2010 at 12:02

goedemiddag,

ik heb voor nederlands ook een tijdschrift artikel mogen schrijven en heb het ook grotendeels over ADD gedaan en mijn ervaringen ermee
op mij hyvves staat ook een afbeelding van hoe de layout is enzo
ik ben blij dat ik het heb ookal is het afentoe lastig :)

voor de mensen die geen hyves hebben :)

open minded!?..

Help, mijn hoofd ontploft. dat gevoel hebben mensen met ADD vaak, “ik krijg moeilijk mijn gedachten op een rijtje.” Hoe ga je ermee om? Harm neemt je mee in de wereld en warboel van zijn hoofd.

Dat is makkelijker gezegd dan gedaan, ik ben er nog steeds niet achter hoe ik mijn dagelijkse leven moet ordenen om niks te vergeten. of dingen over het hoofd te zien. En dat komt allemaal omdat ik veel te veel nadenk over dingen waar elk ander mens niet eens bij stil staat. En terwijl ik er wel uren, dagen, weken, maanden soms wel jaren over na ga liggen denken.

anders
Ik heb ook vaak het gevoel dat ik een buitenbeentje ben, of net buiten de boot val. Maar sinds ik op het mbo zit heb ik daar niet zo’n last meer van. De ene dag voel ik me hartstikke goed en lukt alles. En het andere moment kan er door iets kleins mijn leven al op zijn kop staan.

“Soms is het net alsof je in de file staat”

mindblock
Ik heb ook vaak opstart problemen bijvoorbeeld, bij het huiswerk maken of op school om aan een opdracht te beginnen. Ik heb ook een half jaar niet gesport omdat ik dacht van “Oh dat doe ik volgende week wel.” En als je zo doorgaat dan ben je een half jaar verder.

En nu!?
Ja wat nu, dat vraag ik mezelf ook vaak af. Ik moet optimistisch blijven als ik kijk naar wat ik nu heb, en bereikt heb. Dan mag ik toch best trots zijn op mezelf, ondanks ik dat niet vaak toegeef dat ik iets goed doe. Positief denken heeft al veel geholpen, mediteren helpt ook erg goed. Om even goed tot rust te komen en je hoofd leeg te maken. Alleen het jammere is dat dat maar even helpt. Een paar zinnen die mij al vaak geholpen hebben om rust in mijn hoofd te krijgen zijn, ik kan het omdat ik denk dat ik het kan, wat de mens zaait zal hij oogsten, ik ben die ik ben in mij is. Maar je moet er gewoon mee leren leven.

” Ik leef in een gevangenis die gedachten heten ”

dit was een opdracht voor nederlands

7
Geschreven door:Lara
Op:May 16, 2010 at 10:18

ik herken er heel veel in. ik heb zelf ook add vanaf de basischool weet ik het al en gebruik concerta en ritalin. ik vind add heel iritant want als ik bijv. iets lees, lees ik het wel maar weet ik niet wat er staat. of ik wil weten hoe laat het is en kijk op me horloge en dan denk ik, hoelaat is het?? en dan weet ik het niet meer. en ik heb slaapproblemen, het duurt uren voordat ik in slaap val en als de wekker gaat ben ik doodmoe.

8
Geschreven door:inge
Op:May 19, 2010 at 09:55

ik zie het helemaal gebeuren! mijn dochter is net 7 en dankzij school werden de signalen al snel duidelijk en is er een officiele diagnose…. thuis zagen we vooral een fantasievolle, impulsieve dame die buiten de kaders om denkt en daarmee velen verrast. Prachtig… helaas is er dan ook die keerzijde. en daar heb ik als moeder nog niet altijd begrip en geduld voor… de ervaringsverhalen geven mij inzicht! nog een lange weg te gaan….

9
Geschreven door:Esther
Op:May 23, 2010 at 06:03

Ook voor mij is dit alles zeer herkenbaar. Sinds een jaartje een HBO studie afgerond waarin ik mezelf vraag de vraag heb gesteld waarom mij het nooit lukte om overzichtelijke aantekeningen te maken tijdens hoorcolleges. Ook het maken van lijstjes, lijstjes en nog eens lijstjes en die vervolgens niet gestructureerd af kunnen werken is er voor mij dagelijks bij.

Er is bij mij geen diagnose gesteld, maar ook voor mij zou dat misschien voor wat meer rust zorgen en herkenning voor mensen in mijn omgeving. Mensen die mij allemaal heel lief, leuk en grappig vinden, maar soms ook wel een beetje moe worden van al mijn ‘hak op de tak’ gepraat ;).

10
Geschreven door:nouga
Op:May 23, 2010 at 15:48

Heel herkenbaar.
heb de energy niet om te vertellen waarom, zoals veel hier wel doen. Ik stel mezelf teleur, ik vaal, of ik er nou wel of niet iets aan doe. Ik ben het einde van de zin die hier had moeten komen te staan vergeten doordat ik het begin nog even las. Ik weet dat ik lijstjes had gemaakt, en 3x had gekopieerd en nu alledrie weer kwijt ben. En dat terwijl ik toch zo mijn best heb gedaan om die lijstjes. Oh en het brood verbrand denk ik. Ik ga even blussen. Oh maar wel een goed artikel. Die broodjes zijn toch niet meer te redden zo te ruiken.

11
Geschreven door:Wendel
Op:May 27, 2010 at 20:49

Ja! Mooi verhaal Sanne, erg herkenbaar inderdaad. Ook al zit er bij mij nog een H’tje aan vastgeplakt. Ik vergeet alleen nooit de dop op de tandpasta te draaien, want daar ben ik te neurotisch voor. Hmmm…volgens mij was dat ook weer een typische ADHD opmerking, dan word je door zoiets afgeleid.
Keep going! Wij gaan samen nog een keer wat maken!

Wen

12
Geschreven door:daantje
Op:June 6, 2010 at 17:59

leuk verhaal geschreven kan me zelf hier erg in herkennen, van wegen de gaos en het staren uit het raam,en een soort uitvlucht zoeken in vrolijke muziek
ik ben nu 17 en ga nu veder door het leven zonder me medicijnen omdat ik het zelf wil doen op me eigen kracht maar het is wel moeilijk je bent zo snel vermoeid en kan niet alles wat ik wil,
en ik heb zo ook mijn examen gehad was gewoon hyperfocust de dag voor examen was ik helemaal gestrest

13
Geschreven door:Ellis
Op:June 7, 2010 at 01:25

van een vriendin die net als ik aan add ‘lijd’ heb ik een boek gekregen wat nu voor ons beide zo ongeveer de bijbel is geworden
geschreven door Judith Kolberg&Kathleen Nadeau een opgeruimd leven met adhd
hier staat praktische organiseer tips en strategien in
en zeer add vriendelijk geschreven het heeft echt ons leven veranderd ik heb het boek al vaak aan andere mensen om me heen uit geleend zodat ook zij beter begrijpen wat ik heb en dat ik niet opzettelijk te laat kom afspraken vergeet en dat mn huis soms een puin hoop kan zijn
hoop dat jullie er net zoveel aan hebben als ons

Groetjes Ellis en F.

14
Geschreven door:Kars
Op:June 10, 2010 at 14:23

(34 jr.) Na langdurig onderzoek is gebleken dat ik mijn hele leven al ADD heb en hooggevoelig ben. Inmiddels heb ik mijzelf erin verdiept en is veel op zijn plaats gevallen, wat een herkenning! Het aparte is dat de patronen die tot nu toe aanwezig waren om mijn ‘tekortkomingen’ te verhullen langzaam wegvallen, waardoor ook blokkades wegvallen en mijn ADD volledig tot bloei komt. Allemachtig wat kan ik vergeetachtig, chaotisch en afwezig zijn! Dat was eerst wel even schrikken (wat overkomt mij nu in hemelsnaam?!?) maar nu vind ik het wel oké, dit is blijkbaar wie ik werkelijk ben ;-)

Door de combinatie van ADD en de eisen/verwachtingen van mijn omgeving heb ik altijd geprobeerd om mijzelf aan te passen aan mijn omgeving. Nu blijkt dat het compleet andersom moet, omdat het niet anders kan. Ik moet terug naar de basis; het fundament van spontaniteit, vrijheid en geluk dat in mijzelf verstopt zit. Dit betekend dat ik het huis wat daar nu op staat (staat symbool voor alle gedragingen van aanpassing) af moet breken omdat het niet passend is maar schadelijke effecten heeft (tics, controledrang, angst, onzekerheid, depressie etc.). Op dit moment heb ik weer even geen werk en relatie. Ik zal dus een omgeving moeten zoeken in werk en relatie waarbij referentiekaders zoveel mogelijk overeen komen. Wel heb ik vrienden die veel voor mij betekenen vanwege wederzijds begrip en respect. Omstandigheden maken dat er momenteel weinig druk uitgeoefend wordt, waardoor ik kan oefenen met openheid en duidelijk zijn naar anderen. Hierdoor leer ik beter om mijn eigen grenzen aan te geven (dicht bij jezelf blijven) en druk minder toe te laten in mijn leven, daar is namelijk echt een allergie tegen ontstaan!

15
Geschreven door:MH
Op:June 11, 2010 at 04:30

Wow. Sanne, tof, dank je wel. Hier kan ik ook wel weer verder mee.

16
Geschreven door:Myrna
Op:July 11, 2010 at 07:20

.. Sanne wat een mooi stuk heb je geschreven!
Zo eerlijk en dat is moedig want er hangt zoveel negatiefs over deze aandoening heen .. alsof mensen ‘gestoord’ zijn en dat is mijns inziens niet zo alleen werkt het anders in de hersenen he .. maar mensen die hier niet mee te maken hebben begrijpen er niets van dus is het heel goed om ervaringen en zelfbewust naar buiten te brengen !
Je mag trots op jezelf zijn !

17
Geschreven door:cate
Op:July 15, 2010 at 21:13

ik ben er ook net achter dat ik ADD heb en ineens probeer ik al mijn tekortkomingen eens van een andere kant te belichten.
bijvoorbeeld dit: Als iemand mij wat verteld kan diegene bijna nooit zijn verhaal afmaken. Ik heb altijd direct honderd-en-één gedachten bij het verhaal en flap die er direct uit. Dan baal ik meteen alweer van mezelf dat ik niet eens kan luisteren naar iemand. Herkenbaar?

Goed artikel Sanne!

groetjes, Cate

18
Geschreven door:Marieke
Op:July 25, 2010 at 20:34

Heey Sanne,
ik ben nog jong (16) en volgens diagnostiek onderzoek heb ik ook ADD. Ik neem geen piercings en dergelijke omdat ik dat denk ik niet durf, omdat anderen dan heel verbaasd zouden zijn. Maar naar dat soort dingen verlang ik wel. O ja, en ik gebruik geen drugs omdat ik weet dat ik verslaving gevoelig ben.
Oké, dat was dat, maar voor de rest is alles herkenbaar. Echt Alles en plus nog dingen uit de reacties. Helaas, want ook ik heb er idd vaak veel last van. Dat denken, ik wordt er echt soms zo gek van. Dat dromen vind ik dan weer heerlijk. En dan die stemmingswisselingen. Ik vind het soms zo eng gewoon hoe ik het ene moment me super gelukkig kan voelen en het andere moment zo ongelooflijk depressief, waarbij ik geen uitweg meer zie in het leven. Dat slaat natuurlijk nergens op, denk ik vervolgens weer, want ook ik heb al best wel wat dingen meegemaakt en bereikt waar ik echt wel trots op kan zijn. Ik ben ook trots op mijn gekke kant, maar ik verafschuw dan weer mijn kant waarbij ik bang ben voor stiltes in gesprekken met personen om wie ik gewoon geef. Snap je? Of snapt iemand mij ;). Heb ook erg last van perfectionisme en concentratieprobleem, langzaamheid, enzovoort enzovoort.
Gelukkig weet ik waardoor het komt, dat is fijn, dat voelt goed, maar ik zou graag willen dat aan de negatieve aspecten van deze aandoeningen of tekortschieting beter gezegd (iets met dopamine)wat gedaan kan worden om gewoon relaxed te leven. Want ja, daar verlang ik wel naar :), en ik denk velen Add-ers met mij.
Maar ik wil niet alle negatieve kanten dat Add kenmerkt misbruiken. Dat ik zeg; ja, nee, daar kan ik niets aan doen, want IK HEB… juist ja, ADD. Nee, dat wil ik dus echt niet.
Als ik het zo bekijk heb ik altijd in mijn leven sowieso één uitdaging: gebruik maken van de positieve kanten van ADD, en de negatieve eerst accepteren om er vervolgens aan te werken zodat ze draagbaarder worden, en steeds draagbaarder. Een pilletje zou daar overigens bij kunnen helpen, maar daarvan wil liever niet afhankelijk zijn.
Aankomende week ga ik weer naar het ziekenhuis en dan hoor ik wel hoe het allemaal zit.
In ieder geval, iedere ADD-er veel succes met de problemen die je ervan ervaart, en veel plezier met de positieve bijkomstigheden.

19
Geschreven door:Ronald
Op:September 25, 2010 at 11:19

Top artikel Sanne, herken bijna alles, vooral van voor dat je weet wat je hebt, dat je zo kwaad op je zelf kan worden omdat je dingen die voor anderen vanzelfsprekend zijn niet voor elkaar krijgt. Ook de reacties, heel herkenbaar! Bij mij (nu 41 jaar) is het na de nodige depressies en burnout enz., na eerst een zelfdiagnose (wat was het toen ik de eerste site over add tegen kwam een feest van herkenning vol ongeloof…) net 2,5 mnd officieel gediagnosticeerd. Ik heb er mijn hele leven al last van, nou ja last is door de bank genomen misschien een te groot woord, althans in de maatschappij. Een add-er heeft immers een groot oplossend / aanpassing vermogen naar de buitenwereld. Alleen dat kost wel bakken met energie.. Voor de add-er zelf is het dus niet een te groot woord. Maar wat zemel ik hier weer lang op door, add-ers weten dat immers al. Kost me al heel veel tijd om bovenstaande neer te zetten (en ondertussen trek in koffie gekregen, pakte de laatste pad uit de bus, denk vul de bus gelijk weer ff bij, na het vullen probeer ik een tweede nieuwe pad in de Senseo te proppen, moet ik weer controleren of ik een paar seconden terug wel / geen suiker in m’n koffie gemikt heb, laat vervolgens de kat naar buiten en kom weer bij m’n laptop aan met half doorgelezen verse post zonder koffie.. tja ondertussen aan zoo veel andere dingen gedacht). Ik dwaal weer af. Waar ik eigenlijk voor met deze reactie begonnen ben, afgezien dat ik blij ben dat add steeds meer bekendheid geniet door artikelen als deze, is de vraag of andere add-ers ook zoveel moeite hebben dingen in het leven te doen met een resultaat dat gewoon voldoende is. Ik doe zelf dingen of niet, of (vaak in de ogen van anderen overdreven) perfectionistisch, een tussen weg is er niet / lukt gewoon niet. Herkenbaar?

20
Geschreven door:Sylke
Op:October 11, 2010 at 09:59

Ik herken wat Bonnie zegt. Inmiddels heb ik mijn leven zo gestructureerd dat alles redelijk goed verloopt. Ik en mijn kinderen (2 van 6 en 9) hebben add. Als er dingen anders gaan als dat ik voor heb of dat hoe ik denk hoe het moet dan raak ik van streek en loopt alles in het honderd, tenminste dat gevoel heb ik dan, meestal valt het wel mee achteraf.De structuur heb ik mezelf (en probeer ik de kids te leren) omdat er anders niks van terecht komt. Er zijn toch veel dingen die moeten gebeuren in het dagelijkse leven van nu.. Voor de rest gaat het best goed, er is altijd wat te beleven hier! Haha, we blijven er de humor van inzien, heb inmiddels ook een leuke vriend die het begrijpt, en als je wat dingen uitlegt dan willen anderen het ook wel begrijpen, zoniet dan ze zijn ze het ook niet waard om het uit te leggen toch. grtjs!

21
Geschreven door:Tirza
Op:October 28, 2010 at 10:50

Zit hier met tranen in mijn ogen…
Het is zo herkenbaar! Geloof dat ik heel goed in het plaatje pas. Heb wel vaker iets over ADD gelezen, en herkende veel dingen wel, maar juist omdat ik ook zo gestructureerd kan zijn (voornamelijk in mijn werk) twijfelde ik of ik ADD kon hebben. Nu ik lees over anderen die ook dat overgestructureerde hebben, en mezelf zo ontzettend herken in de verhalen, weet ik bijna wel zeker dat ik ADD heb. Mijn huishouden is een ramp, voor mijn gevoel dan. Ik kan de hele dag vrij zijn en van alles gepland hebben. Aan het eind van de dag heb ik in het laatste uurtje voordat mijn man thuis komt datgene gedaan zodat het tenminste netjes is. Terwijl ik het driedubbele had kunnen doen. Mijn man klaagt steen en been over mijn manier van administratie doen en doet het uiteindelijk dan maar zelf. GRAAG! Hij doet het veel beter!
Dankjewel voor jullie verhalen!

22
Geschreven door:Heidi
Op:November 4, 2010 at 11:39

Ben dus niet de enige die de hele dag tegen een muur aan loopt…ik had toch gisteren alles in de woonkamer en keuken opgeruimd? Hoe kan het nou weer zo’n rommel zijn? De kast met administratie kijkt me elke dag vragend aan: Ga je me vandaag opruimen? De afwasmachine uitruimen elke dag weer en dan die wasmachine en niet te vergeten de droger die al 3 dagen volzit.
Ook ik had zojuist een paar tranen van herkenning toen ik de verhalen las. Wat zou ik graag es wat mensen met add willen spreken. Het lezen van de verhalen is al een opluchting!

23
Geschreven door:Sophie
Op:November 7, 2010 at 20:46

Na 22 verhalen weet ik eigenlijk niet meer wat ik allemaal wil zeggen. Behalve dat ik het ook prettig zou vinden om een met mensen te praten die add hebben. Ik herken niet alles in het verhaal van Sanne het meeste wel. Heb dit jaar pas de diagnose add na tig keer van baan te zijn veranderd wat ik nog het allerfrustrerends vind omdat ik graag ergens deel vanuit wil maken en iets wil opbouwen. Ben wel heel creatief en hoop daar ooit mijn baan van te maken. Schilderen en tekenen. Medicijnen helpen wel al redelijk terwijl ik er eigenlijk geen voorstander van ben. Maar ja na zoveel jaren wil je wel graag een oplossing. Hoop dat er meer bekend wordt ook voor de mensen om ons heen.

24
Geschreven door:Poppe
Op:November 8, 2010 at 11:54

ADD is voor mij geen stoornis, het is een andere manier van denken.

Wij ADD’ers zijn veel socialer en liever dan veel ‘normaaldenkenden’ wij denken namelijk wel na over de gevoelens van anderen en hoe die zich in ons bijzijn voelen. Piekfijn voelen wij situaties aan!

Was de hele wereld maar ADD, dan zou er geen oorlog meer zijn, en woonden er al lang mensen op de maan! :)

De grootste wetenschappers/uitvinders waren vermoedelijk ADD! Van Einstein tot Bell!

ADD-4 LIFE!

25
Geschreven door:Cora
Op:November 8, 2010 at 22:21

Sinds kort zitten we ook in de molen voor onze dochter (11).
Maar alles van haar herken ik ook bij mezelf en bij een aantal van mijn broers en zussen. Dan heb ik toch de neiging om te denken is het geen karaktertrek om alles te vergeten (ook al wist je 1 uur geleden nog dat je naar een verjaardag moest of naar de dokter of de tandarts)
Weet wel dat ik er erg van in de war ben. Hoop dat bij onze dochter de diagnose gesteld wordt kunnen we eindelijk concreet aan haar “problemen” gaan werken hoewel we liever geen etiketjes plakken.

26
Geschreven door:Jesse
Op:November 14, 2010 at 14:39

Mn schoolleven is echt een hel geweest, er waren mij over tijd meerdere stempels opgedrukt, ODD, motivatieproblemen, pdd-nos, toen ik jong was ADHD en nog een hele waslijst.

Later.. werd mij verteld dat het waarschijnlijk ‘alleen’ ADD is.
Er werd mij even vlot verteld dat het inhield dat ik concentratieproblemen heb waardoor ik mn aandacht moeilijk op iets kan vestigen en dat ik me kan hyperfocussen waardoor ik mn concentratie juist moeilijk van iets kon afhouden en dat t daarom ook wat minder ging op school.

Gister heb ik mezelf EINDELIJK op het onderwerp ADD verdiept, waarom ik zo dom ben geweest om dat nu pas te doen is omdat na al die ‘problemen’ die bij mij waren vastgesteld ik het wel best vond en ik vervolgens met een miljoen dingen weer bezig was die mij wel boeide.

Toen ik gister dus uiteindelijk op zocht en het allemaal tot de bodem uitzocht dacht ik even dat ik een boek over mezelf aan het lezen was, ik stond met een bek vol tanden te lezen omdat ik eindelijk wist wat mij mn hele leven zo dwarsboomde.

Eindelijk weet ik nu na al die jaren waarom mn schoolleven zo’n motherfucking hel is geweest,
eindelijk weet ik waarom ik alles maar ook ALLES in mn leven vergeet,
eindelijk weet ik waarom ik elke nacht tot 3 ’s nachts niet kan slapen,
eindelijk weet ik waarom ik al mn (ex) vriendinnen verneukte,
eindelijk weet ik waarom ik helemaal gek word van die teringreclames op tv,
eindelijk weer ik waarom ik dacht dat ik manisch depressief was.
eindelijk snap ik mezelf.

Nadat ik hier gisteravond eindelijk achter kwam heb ik sindsdien zo’n beetje lopen janken en ik weet nu ook waarom ik zo overdreven loop te janken, zelfs dat kan ik grotendeels aan de hand van ADD verklaren, heerlijk.

Misschien wou ik wel helemaal niet weten wat er allemaal aan mij zoals ‘mankeert’ en toch neem ik het de mensen nu kwalijk dat ze me nooit eerder op de hoogte hebben gebracht van ADD.

Er gaat nu letterlijk een vlaag opluchting en rust door me heen omdat ik weet dat al die dingen die ik tot op heden mezelf kwalijk nam toch niet zo makkelijk met wilskracht te verhelpen zijn.

Nu kan ik in ieder geval opzoeken hoe ik er iets aan kan doen, maandag maar mn (school)mentor er op wijzen en kijken of er een manier kan worden gevonden om ADD te combineren met mn school (Bv d.m.v. pillen) en wie weet kan ik mn HBO studie dan nog redden..

27
Geschreven door:plien
Op:November 16, 2010 at 16:31

Vandaag te horen gekregen dat onze zoon van 7 ADD heeft.
Zelf vind ik dat de kinderen teveel informatie binnen moeten krijgen in een bepaalde tijd. op school.
En dan al die spaaraktie’s in de winkels
jemoet er aan mee doen want anders ligt je kind eruit.
En deze kinderen zijn er juist erg gevoelig voor.
Laat de school maar meer structuur bieden aan de kinderen.
Vaak is het erg rommelig de tafeltjes staan scheef.
Thuis proberen we veel structuur te bieden en daar heeft hij er eigenlijk geen last van.
gr Popke

28
Geschreven door:Marinda
Op:November 16, 2010 at 21:51

zekerweten enorm confronterend en herkenbaar. toch wil ik graag nog een van mijn (vervelende maar aparte bijkomstigheden) delen.
ik ben een jonge vrouw van 20 jaar,, met ENORM veel intresses en ambities. ik kan van het ene op het andere moment enorm gefascineerd raken over een bepaald iets, en daar dan ook van alles over willen weten.. maar als ik dat dan niet gelijk kan doen,, en ik ga een nachtje slapen is de fascinatie de dag erna alweer een stuk minder.. tevens zijn de niet dagelijkse dingen zoals een brief schrijven naar een instantie met een verzoek of vraag, of het bellen voor een afspraak bij de tandarts e.d. voor mij de standaard punten die ik vergeet. ik kan er ook tegen op gaan kijken, want dan zit ik bijv. op mijn brommer (dan kan ik dus niet bellen of schrijven) en dan bedenk ik me Shit! ik moet dat nog doen, verdorie straks is het te laat. en dan kom ik thuis en ga ik eerst even de afwas wegwerken, mn was in de droger doen even mn hyves checken en OJA ik had afgesproken met een vriendin, maar oei ik ben moe ik zeg het even af en tadaaaaa,, dan vergeet ik die brief te schrijven of dat telefoontje te plegen. en zo gaat dat soms weken door voordat ik zoiets kleins een keer doe. tevens leef ik enigszins in een chaos maaar heb ik mijn leven wel op orde. toch wil ik altijd meer en beter,, maar weet je.. dan komt mijn grootste probleem. ik kan niet goed tegen veranderingen.. ondanks het feit ik 100 keer per jaar switch van baan, durf ik school niet aan omdat dat mijn leven zo drastisch zal veranderen! terwijl dat juist de zo gewilde toekomstperspectieven bied! ag.. ADD een kwestie van ermee leren omgaan en accepteren.. denk ik dan maar..
(als ik mijn reactie teruglees,, lees ik de chaos in mijn verhaal haha)

29
Geschreven door:Maris
Op:November 24, 2010 at 23:31

Het lijkt wel alsof ik mijn eigen verhaal lees… ongelofelijk.

Ik ben net 23 en weet sinds een aantal weken dat ik ADD heb, er moet nu alleen nog een officiele diagnose gesteld worden.

Maar toen iemand tegen me zei volgens mij heb jij ADD en ik er info over ben gaan op zoeken zijn er veel dingen vooral uit mijn puberteit die ik een plaats kan geven en ik heb meer begrip voor mezelf.

Nu alleen nog orde scheppen dit niet TEVEEL doen en volhouden.

Owja en ik zou het fijn vinden als ik eens op kon houden met die verdomde To Do lijstjes maken :p.

Groeten

30
Geschreven door:Claartje
Op:November 26, 2010 at 14:25

Hallo lieve, beste add’ers,
Mijn dochter van 12 heeft sinds ruim een jaar officieel add en dyslexie en misschien dyscalculie. Ik herken veel van jullie verhalen (voor mezelf herken ik trouwens ook best dingen heb ik het idee :-) Het moeilijkste vind ik het om te zien hoe vermoeiend en zwaar het leven voor haar is. Ik zie zo goed omdat ze een tweelingbroer heeft die zo veel meer energie heeft en lekker dingen onderneemt na(ast) school terwijl zij meestal doodmoe is. Maar goed, mijn dochter heeft heel veel problemen met rekenen op school. Ik wil weten of die problemen bij de add of bij de dyslexie horen en daarom wil ik jullie een paar vragen stellen: Weet iemand of er een verband is tussen add en rekenproblemen? Hebben jullie ook (veel) moeite met rekenen? Vr.gr. Claartje

31
Geschreven door:ad(d)riaan :-)
Op:April 1, 2011 at 21:44

ADD wat moet/kan je er mee

Een verhaal van een jonge man met ADD

Het is nu 16:08 en ik kom net onder de douche vandaan .Ik had mij voorgenomen om vanochtend vroeg op staan en thuis(normaal werk ik op kantoor)aan een document voor mijn bedrijf (wat al twee week geleden af had moeten zijn) te gaan werken en dit eind van deze dag af te ronden.(ik heb echter nog geen start gemaakt)Gisteravond had ik een (eindelijk weer )avond met mijn vriendin alleen en die avond in bed een gesprek met haar gehad. Ze was er klaar mee dat ik nooit mijn afspraken na kwam en altijd te laat was en nooit eens een keer wat leuks met haar kon plannen. Ze gaf aan dat ze dacht dat ik misschien wel ADD had. Ze had dit al eens eerder aangegeven,ik heb daarop elke keer geantwoord dat het allemaal wel mee valt en dat ze niet zo moest zeuren. Om haar tevreden te stellen heb ik gezegd dat we die ochtend samen maar eens wat informatie over dit fenomeen moesten gaan opzoeken. De volgende ochtend heb ik eerst 10 keer gesnoest en ben toen mijn bed uit gegaan om eens rustig te ontbijten (tostietje,peer, wine gums en wat drop).

Op het moment dat ik me wou gaan douchen en aankleden belde mijn compagnon dat hij toevallig langs reed en wel zin had in een kop koffie. Ik hellemaal in de stres want ik zou bezig gaan met het document(dit was mijn verantwoordelijkheid ). Mijn compagnon kwam binnen en was niet echt blij dat ik net uit bed kwam en noch niet bezig was. Ik probeerde het gebeuren (zoals ik altijd doe) wat te relativeren en voor zijn verwijten smoesjes te bedenken.(ja maar ik was moe en ga vanavond wel verder) Na wat onenigheden onderling kwam mijn vriendin (niet al te blij binnen).Ik was allang weer vergeten dat ik deze ochtend met haar had afgesproken.(op het moment dat ik dit schrijf krijg net een sms dat ik nog een document zou opsturen naar een vriend van mij, moet ik zo maar even doen)

Mijn vriendin verliet boos het huis en mijn compagnon ging er maar achter aan. Hmm misschien moet ik hier maar eens wat aan gaan doen. Eerste nog maar eens een 3e kopje koffie en een sigaret. Een uur later ben ik bezig gegaan met maken van (een van mijn vele lijsten om overzicht te houden) een lijst met de dingen die ik moet verbeteren in mij leven.

Een van eerste punten was het informatie zoeken over dat ADD wat ik volgens mijn vriendin had. Na wat zoeken op het internet zo rond 14:32 kwam ik er achter, ik heb ADD. Al jankend las ik verder,alles viel op zijn plaats. Af en toe moest ik stoppen met het lezen van de informatie, dit om mijn emoties de baas te worden. Eerst maar eens even een peukie en een kopje koffie.

Al lezende kwam ik steeds meer dingen tegen waarin ik me herkende. Eerst maar eens even douchen. Onder de douche kwam alles er uit, de tranen vloeiden en ik had moeite om alles onder controle te houden. Mijn hele jeugd schoot door me heen, daarom stond ik altijd op de gang, daarom kwam ik altijd te laat,daarom moest ik naar de mavo,daarom hou ik alleen maar van leuke dingen doen, daarom heb ik altijd geld problemen(mijn ouders hebben me afgelopen maand mijn schulden overgenomen en een saneringsplan opgesteld, dit omdat ik prive structureel te veel uit gaf),daarom stel ik altijd alles uit, daarom hou ik zo van snoep koffie eten en alcohol,daarom lukt het me de afgelopen vijf jaar niet om mijn leven op de rails te krijgen(ik ben vijf jaar geleden begonnen met een hbo opleiding en het opzetten van mijn eigen bedrijf, ook heb ik sinds 4 jaar een vriendin).Eerder deed ik eigenlijk alleen maar dingen die me niet veel moeite kosten en die ik gemakkelijk kon afronden. Hierdoor viel het niet echt op dat ik ADD had. Ook schoot het door me heen dat ik mezelf van geluk mocht prijzen dat ik zoon goede opvoeding heb gehad,de juiste vrienden om me heen heb, een goede compagnon heb gevonden en zoon lieve vriendin heb. Kom op Adriaan je moet hier doorheen zij ik tegen mezelf. Probeer de voordelen in te zien van je beperkingen. Toen heb ik besloten dat ik een succesvolle ADD ondernemer ga worden en ik ga laten zien dat een ADDer erg ver kan komen. Eenmaal onder de douche vandaan ben ik begonnen met het schrijven van dit verhaal(dit moest ook meteen,)Volgende week moet ik maar eens hulp gaan zoeken om de boel beter op de rails te krijgen en er voor zorgen dat ik ga bereiken wat ik wil bereiken. En dat document,die gaat er ook komen,al moet ik het hele weekend doorwerken. Poeh dit staat op papier en lucht erg op. Nu eerst maar even een sigaret en een kopje koffie.